Милано

people walking near brown concrete building during daytime

Сподели со своите пријатели

За забрана на сладолед по полноќ наскоро ќе се разговара во Милано во обид да се заштитат „мирот и спиењето“ на жителите. Loading… Имено, за многу Италијанци уживањето во сладолед доцна навечер е дел од културата, но тоа би можело да се промени поради предлогот на новиот правилник. Локалната самоуправаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Милано и неговата околина утрово околу четири часот ги зафати силно невреме со силен дожд, град и удари на ветер со брзина од над 100 километри на час, што е второ невреме за нешто повеќе од 12 часа. Loading… Една жена загина во Монца, а најмалку три лица се повредениПрочитај повеќе

2 men in black helmet standing near fire

Сподели со своите пријатели

Шест лица ги загубија животите, а околу 70 се повредени во пожар што во текот на ноќта избувна во дом за стари лица во Милано, соопштија во петокот италијанските служби за итни случаи. Loading… Лука Кари, портпарол на националната противпожарна служба, го потврди билансот на загинатите, додавајќи дека тројца одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Неколку возила се запалиле во центарот на Милано, Италија, по експлозија, објави во четвртокот информативниот канал SkyTG24. Loading… Локалната полиција соопшти дека се запалило комбе. Во моментов нема детали, пренесува Ројтерс. SkyTG24 емитуваше снимка од миланската област Порта Романа, на која се гледаат високи облаци од црн чад и пожарникариПрочитај повеќе