Михаил Жилин

Сподели со своите пријатели

Службеник на руската безбедност, кој избегал од земјата затоа што се противел на инвазијата на Украина, е осуден на шест и пол години затвор со максимална безбедност, објави во петокот порталот Тајга.инфо. Loading… Службеникот на Федералната служба за безбедност (ФСБ) Михаил Жилин (36) побегнал во Казахстан минатата година кога РусијаПрочитај повеќе