Михаил Касјанов

Сподели со своите пријатели

Поранешниот руски премиер изјави дека на повидок е крајот на војната во Украина и оцени дека Москва почнува да ја губи војната. Loading… Во интервју за Sky News, Михаил Касјанов рече дека повлекувањето на руските војници од Харков и Херсон е „демонстрација дека Путин ја губи војната“. „Мислам дека заПрочитај повеќе