Метју Милер

Сподели со своите пријатели

Израел не е исклучок од американската политика дека секоја земја што добива американско оружје мора да ги почитува законите на војната, објави во понеделникот Стејт департментот откако Вашингтон му продаде околу 14.000 противтенковски гранати на Израел без преглед од Конгресот. Loading… Администрацијата на Бајден во петокот употреби вонредни овластувања споредПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Портпаролот на Стејт департментот Метју Милер рече дека агенцијата во овој момент нема да започне формален процес за да процени дали Израел извршил воени злосторства за време на конфликтот со Хамас. Loading… Тој посочи дека директните разговори со Израел на тие теми ќе продолжат, пренесе „Си-Ен-Ен“. – Исто така, јавноПрочитај повеќе