Марсело Ребело де Соуса

Сподели со своите пријатели

Португалскиот претседател Марсело Ребело де Соуса го потпиша законот за декриминализирање на евтаназија во закон откако парламентот ги отфрли последните четири вета во петокот. Loading… Во соопштението од неговиот кабинет се вели дека претседателот го потпишал законот врз основа на неговите обврски од Уставот, пренесе Ројтерс. Португалија стана шестата земјаПрочитај повеќе