Мар-а-Лаго

Сподели со своите пријатели

Министерството за правда соопшти дека доверливите документи најверојатно биле „скриени и отстранети“ од домот на Доналд Трамп во Мар-а-Лаго, Флорида, во обид да ја попречат федералната истрага за владините документи незаконски земени таму. Loading… За време на неодамнешниот претрес во Мар-а-Лаго, Федералното биро за истраги (ФБИ) заплени 33 кутии соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поднесен е судски документ со кој се оправдува претресот на имотот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп. Loading… Во документот се наведува дека 184 доверливи документи со различни класификации биле пронајдени во 15 кутии кои во јули биле предадени на Националниот архив од имотот на Трамп во Мар-а-Лаго. Се наведуваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американскиот претседател Џо Бајден негираше дека бил однапред информиран дека ФБИ ќе го пребара имотот на поранешниот претседател Доналд Трамп во Мар-а-Лаго претходно во август, јавува Анадолија. Loading… „Немав претходно известување. Ништо“, рече Бајден на прашањето дали бил однапред известен за плановите на ФБИ да ја пребара резиденцијата во ПалмПрочитај повеќе