Макрон

Сподели со своите пријатели

Српскиот претседател Александар Вучиќ се сретна со францускиот претседател Емануел Макрон на маргините на Самитот ЕУ – Западен Балкан во Тирана. Loading… Вучиќ на својот Инстаграм профил изјави дека имал срдечна средба со Макрон, со кого разменил мислења за, како што наведе, актуелните глобални прашања, но и за поврзувањето наПрочитај повеќе