македониј

Сподели со своите пријатели

На церемонија со највисоки државни и воени почести претседателот Стево Пендаровски денеска го пречека сојузниот претседател на Република Австрија, Александер Ван дер Белен, кој во придружба на неговата сопруга, Дорис Шмидауер, престојува во официјална посета на Република Северна Македонија. Loading…     Претседателот Пендаровски и претседателот Ван дер Белен одржааПрочитај повеќе