Мајами

Сподели со своите пријатели

Националната установа Музеј Куманово доби понуда за соработка со со реномираниот Флорида Универзитет од Мајами, САД. Loading… Станува збор за организирање на археолошки камп во регионот на Куманово, односно на локалитетот Градиште во Бислимска Клисура, во селото Пчиња. – Понудата е резултат на соработката и интересот кој проф. Флорин КуртаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Мајами оваа пролет ќе бидат заострени мерките за да се избегнат инциденти за време на претстојниот студентски распуст. Loading… Некои од мерките ќе вклучуваат ограничен пристап до плажата и паркингот, зголемено присуство на полицијата и тестирање на алкохол, јавува Гласот на Америка. На баровите и рестораните им е забранетоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на Мајами, Френсис Суарез, најави дека ќе се кандидира за претседател, приклучувајќи се на редовите на републиканските кандидати кои се борат за номинација во 2024 година, неколку дена откако фаворитот Доналд Трамп се соочи со обвинувања за лошо постапување со доверливи документи. Loading… Суарез (45) објави видео за неговатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Еден маж е убиен, а две жени се ранети во пукотница денеска во клуб во Мајами Бич, соопшти полицијата во Мајами. Loading… Во соопштението се наведува дека полициската екипа пронашла три лица со очигледни прострелни рани, по што биле пренесени во траума центар во Мајами. Потрагата по напаѓачот сѐ уштеПрочитај повеќе