М1 Абрамс

Сподели со своите пријатели

Триесет и еден тенк М1 Абрамс пристигнаа во Германија пред програмата за обука на украинските сили на американски тенкови, објави Пентагон. Loading… Украинските екипи се очекува да започнат со обука во Графенвоер, Германија, во следните неколку недели, изјави портпаролот на Пентагон, Пат Рајдер, според Си-Ен-Ен. Се очекува обуката да траеПрочитај повеќе