Лиза Мурковски

Сподели со своите пријатели

Двајца Руси кои наводно бегаат од воена мобилизација поднеле барање за азил во САД откако пристигнале во Алјаска со брод, соопштија американските власти. Loading… Рускиот претседател Владимир Путин минатиот месец прогласи делумна воена мобилизација поради војната во Украина, а Ројтерс јавува дека десетици илјади мажи избегале од Русија и воПрочитај повеќе