Ливерпул

Сподели со своите пријатели

Полицијата во Мерсисајд побара од јавноста да се јави доколку има информации за напаѓачот на електричен велосипед кој пукал со пиштол кон двајца мажи во квартот Киркдејл во Ливерпул. Loading… Полициските службеници за настанот добиле пријава во неделата во 16 часот и 40 минути. Според последните информации нема повредени, аПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Деветгодишно девојче е убиено, а двајца возрасни повредени во престрелка во Ливерпул. Loading… Според полицискиот извештај, пукањето се случило синоќа околу девет часот по локално време, а по осомничениот се уште се трага. Девојчето се здобила со прострелна рана во градниот кош и во критична состојба била пренесена во болница,Прочитај повеќе