Деветгодишно девојче убиено во престрелката во Ливерпул

Сподели со своите пријатели

Деветгодишно девојче е убиено, а двајца возрасни повредени во престрелка во Ливерпул.

Loading...

Според полицискиот извештај, пукањето се случило синоќа околу девет часот по локално време, а по осомничениот се уште се трага.

Девојчето се здобила со прострелна рана во градниот кош и во критична состојба била пренесена во болница, каде подоцна починала.

Како што пишува Гардијан, две лица се пренесени во болница со прострелни рани.

Мажот се здобил со прострелни рани по телото, а жената со прострелна рана во раката.

Полицијата соопшти дека непознат маж упаднал во имотот околу 22 часот по локално време и испукал со пиштол.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Израел предлага поблаги мерки за носење оружје

„Ова е навистина шокантен инцидент во кој трагично беше убиена млада и невина девојка и за жал почина. Испраќаме сочувство до семејството и пријателите во овој многу тежок момент, нашите мисли се со нив. Ниту еден родител не треба да доживее загуба на дете во овие ужасни околности. Ова злосторство е одвратно и нашите заедници мора да излезат и да ни кажат кој е одговорен“, рече помошникот шериф Џени Симс.

Истрагата е во тек.

Loading...