лиганск

Сподели со своите пријатели

Украинската јавна телевизија Suspilne известува за експлозиите утринава во окупираната област Луганск. Loading… „Утринава одекнаа експлозии во окупираниот Луганск“, објави телевизијата Суспилне на својот канал Телеграм. „Информацијата ја потврдија жителите на окупираниот град. Според нив, колона чад може да се види како се издигнува од правецот на поранешната воена авијацискаПрочитај повеќе