Лидија Вукичевиќ

Сподели со своите пријатели

Македонско – српската хит комедија „Обвинителка“ вечерва од 20 часот ќе биде премиерно играна на сцената на Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово. Loading… Во претставатаиграат Лидија Вукичевиќ, Магдалена Ризова – Черних и Сашо Ристовски. Автор на претставата е Огнен Неделковски, а во режија на Сашо Ристовски. Костимограф наПрочитај повеќе