Ли Жаншу

Сподели со своите пријатели

Кинескиот државен совет приреди прием во Големата сала на народот во Пекинг по повод прославата на 73-годишнината од основањето на Народна Република Кина, Националниот ден на Кина, кој се слави на 1 октомври. Loading… На приемот присуствуваа лидерите на Комунистичката партија на Кина и целиот државен врв, Си Џинпинг, ЛиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека западната моќ опаѓа бидејќи агресивниот обид да се изолира Русија со санкции ја уништува глобалната економија во време кога Азија се воздигнува. Loading… САД и нивните сојузници ги воведоа најтешките санкции во модерната историја кон Русија поради, како што рече Путин, специјална военаПрочитај повеќе