Лесија Василенко

Сподели со своите пријатели

Во руското гранатирање загина сопругот на вицепремиерката на Украина за европски и евроатлантски интеграции Олха Стефанишина, објави на социјалните мрежи украинската пратеничка Лесија Василенко. Loading… Богдан Стефанишин бил убиен пред два дена за време на руско гранатирање додека се обидувал да ги евакуира цивилите од Чернихив.   Луганска Народна Република:Прочитај повеќе