Леонин Пашечник

Сподели со своите пријатели

Украинските сили контролираат околу 1 отсто од територијата на источниот регион Луганск, изјави денеска прорускиот лидер на тој окупиран регион, а пренесува руската режимска агенција РИА. Loading… Леонин Пашечник, прорускиот лидер на Луганск назначен од Москва, рече дека Украина го контролира селото Белогоровка и две други населби во областа Луганск.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Денис Пушилин и Леонин Пашечник, проруските лидери на самопрогласените парадржави на Доњецката Народна Република и Луганската Народна Република, патуваат во Москва, јавува руската прорежимска новинска агенција РИА Новости. Loading… РИА пишува дека тие патуваат за Москва со цел „да ја завршат процедурата за приклучување кон Русија“. Пушилин изјави за тааПрочитај повеќе