Кунинико

Сподели со своите пријатели

Група перуански домородци ослободија 150 туристи кои беа држени во заробеништво во знак на протест против владата на Перу поради 40 случаи на излевање нафта, пренесе Ројтерс во соопштението на локалните власти, пишува Радио Слободна Европа. Loading… Независната служба за јавен бранител на Перу на 4 ноември објави дека претставницитеПрочитај повеќе