крстосувачки ракети

Сподели со своите пријатели

Од градот Ончон на западниот брег, Северна Кореја утринава истрела две крстаречки ракети, изјави неименуван извор од јужнокорејската војска. Loading… Изворот не го прецизира дострелот на истреланите проектили. Ракетите се истрелани откако вчера почнаа четиридневните воени вежби на САД и Јужна Кореја, кои се подготовки за маневрите „Штитот на слободата“Прочитај повеќе