Кристина Фернандез де Киршнер

Сподели со своите пријатели

Кристина Фернандез де Киршнер е прогласена за виновна за измама вредна милијарда долари поврзана со доделување договори за јавни работи во јужната провинција Санта Круз за време на претседателскиот мандат. Loading… Во вторникот, Федералниот суд во Аргентина ја осуди потпретседателката Кристина Фернандез де Кирхнер на шест години затвор и иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Маж се обиде да ја убие аргентинската потпретседателка Кристина Фернандез де Киршнер, која не е повредена бидејќи пиштолот не пукал, објави аргентинскиот претседател Алберто Фернандез. Loading… „Еден маж ѝ впери огнено оружје во главата и го повлекол чкрапалото. Кристина е сè уште жива бидејќи, поради некоја причина што допрва требаПрочитај повеќе