Крал Нарухито

Сподели со своите пријатели

Јапонскиот car Нарухито денеска првпат им се обрати на граѓаните на својот роденден откако седна на тронот пред речиси четири години, а за време на говорот, кој беше одложен поради пандемијата на коронавирусот, повика на поддршка за луѓето кои се борат со последиците од инфлацијата и пандемијата. Loading… „Многу луѓеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Стотици членови на кралското семејство и светски лидери се очекува да присуствуваат на погребот на кралицата Елизабета Втора во Лондон, во понеделник, 19 септември, на еден од најголемите дипломатски собири во последните децении. Loading… Вестминстерската опатија има место за околу 2.000 луѓе, па наводно само шефовите на држави и еденПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Јапонскиот император Нарухито се очекува да присуствува на погребот на британската кралица Елизабета Втора, објавија денеска јапонските медиуми. Loading… Тоа ќе биде негово прво патување во странство откако седна на тронот во 2019 година по абдицирањето на неговиот татко. Царот планираше да отпатува во Велика Британија на своето прво патувањеПрочитај повеќе