Карате

Сподели со своите пријатели

Карате клубот Ронин Доџо од Куманово викендов учествуваше на „Топ Тен“ турнирот во Белград каде успеа да освои 10 медали. Loading… Од престижниот WKF карате турнир, кумановскиот клуб се врати со едно злато, два сребрени и седум бронзени медали.     Ахил Спасовски Јакуповски, Филип Христовски и Лауно Петковски освоијаПрочитај повеќе