Кахраманмараш

Сподели со своите пријатели

Епицентарот на последниот земјотрес што се случи утринава бил во близина на градот Кахраманмараш на длабочина од 69 километри. Loading… Воздушните снимки над турскиот град Кахраманмараш ги покажаа размерите на разурнувањата, два дена откако неколку силни земјотреси ја погодија југоисточна Турција. Тешките временски услови и оштетената инфраструктура многу ја отежнуваатПрочитај повеќе