Јуриј Лубкович

Сподели со своите пријатели

Пристигнуваат првите детали за хеликоптерската несреќа во украинскиот град Бровари кај Киев, во која загинаа најмалку 18 лица, меѓу кои и министерот за внатрешни работи на Украина, уште двајца службеници од врвот на МУП, како и три деца. Loading… Официјални лица изјавија дека хеликоптерот се урнал во 8:20 часот поПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Осумнаесет лица загинаа, меѓу кои и министерот за внатрешни работи на Украина, откако хеликоптер се урна во близина на градинка во источното предградие на главниот град Киев. Loading… Покрај министерот Денис Монастирски, загинаа и неговиот заменик Евген Јењих и државниот секретар Јуриј Лубкович. Меѓу жртвите има три деца, а уштеПрочитај повеќе