Јуриј Ихнат

Сподели со своите пријатели

Јуриј Ихнат, портпарол на украинските воздухопловни сили, на прес-конференција во Киев изјави дека Украина би можела да цели на ирански ракети на нивните локации за лансирање, кои се наоѓаат длабоко во Русија, пренесоа украинските медиуми. Loading… – Мора некако да ги уништиме, веројатно од местото каде што се лансирани, бидејќиПрочитај повеќе