Јуриј Барбашов

Сподели со своите пријатели

Прорускиот градоначалник на Снихуривка, град источно од Миколаев, за новинската агенција РИА на руската режимска ориентација изјавил дека граѓаните виделе тенкови, додавајќи дека се водат жестоки битки, пренесува Ројтерс. Loading… „Тие се јавија во текот на денот и рекоа дека виделе движење на тенкови. Според граѓаните, на периферијата на градотПрочитај повеќе