Јунајтед ерлајнс

Сподели со своите пријатели

Американската федерална управа за воздухопловство (FAA) објави дека предлага казна од 1,1 милиони долари против Јунајтед ерлајнс за наводно летање Боинг 777 без задолжителни проверки на системот за предупредување за пожар пред лет. Loading… ФАА тврди дека се верува дека United Airlines извршила повеќе од 102.000 летови со авиони БоингПрочитај повеќе