Јарослав Богданович

Сподели со своите пријатели

Володимир Зеленски го разреши од должностите заменик командантот на Националната гарда, беше објавено на веб-страницата на претседателот на Украина. Loading… „Јарослав Богданович е разрешен од функцијата заменик командант на Националната гарда на Украина“, се наведува во текстот на одлуката. Не се соопштуваат повеќе детали, пренесоа агенциите. Сите информации поврзани соПрочитај повеќе