Зеленски го смени заменик-командантот на Националната гарда

Сподели со своите пријатели

Володимир Зеленски го разреши од должностите заменик командантот на Националната гарда, беше објавено на веб-страницата на претседателот на Украина.

Loading...

„Јарослав Богданович е разрешен од функцијата заменик командант на Националната гарда на Украина“, се наведува во текстот на одлуката.

Не се соопштуваат повеќе детали, пренесоа агенциите.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА. 


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Што го чека сега југоистокот на Украина по руското анектирање?