Измир

Сподели со своите пријатели

Две лица се повредени во земјотресот со јачина од 4,9 степени што денеска ја погоди западната турска провинција Измир и предизвика паника меѓу населението, соопштија властите. Loading… Градоначалникот на Измир објави дека нема извештаи за поголема материјална штета освен урнатото минаре на џамија, пренесува АП. Турската агенција за управување соПрочитај повеќе