Иван Гершкович

Сподели со своите пријатели

Американските разузнавачки служби, спротивно на законите на САД, продолжуваат да користат новинари како свои агенти, изјави официјалниот претставник на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова. Loading… Таа привлече внимание како во САД ја „одбележаа“ годишнината од апсењето на новинарот на американскиот весник „Волстрит журнал“ Еван Гершкович, кој еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Амбасадорката на Соединетите Американски Држави во Русија, Лин Трејси се сретна со новинарот на Волстрит журнал, Иван Гершкович, кој е во притвор во Русија, изјави портпаролот на Стејт департментот. Loading… Посетата на амбасадорот на американскиот новинар е трета откако Гершкович беше приведен во март под обвинение за шпионажа. „Амбасадорката ТрејсиПрочитај повеќе