Игор Жовква

Сподели со своите пријатели

Украина пополни прашалник кој ќе биде почетна точка за одлучување за членството на Киев во ЕУ, изјави заменик-шефот на кабинетот на претседателот Владимир Зеленски Игор Жовква. Loading… Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен му го предаде прашалникот на Зеленски за време на посетата на Киев на 8 април,Прочитај повеќе