Игор Мангушев

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како Русин држи череп за кој тврди дека му припаѓа на украински војник. Loading… Антон Герашченко, советник на украинскиот министер за внатрешни работи, го сподели видеото и рече дека тоа е рускиот неонацист Игор Мангушев, пишува Sky News. „Нека гориПрочитај повеќе