Хуанита Кастро

Сподели со своите пријатели

Хуанита Кастро, помладата сестра на поранешните кубански лидери Фидел и Раул, на кои им се спротивставуваше со децении, почина на 91-годишна возраст во Мајами, каде што живееше во егзил, соопштија извори блиски до нејзиното семејство. Loading… „Почина Хуанита Кастро, извонредна жена, неуморен борец за Куба што толку многу ја сакаше“,Прочитај повеќе