Христијан Мицкоски

Сподели со своите пријатели

На покана на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, ќе се одржи средба меѓу премиерот Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски. Loading… Како што информираат од Владата, средбата е закажана за 7 јуни 2023 година (среда) во Клубот на пратеници во 11 часот. – На средбата,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски заедно со владиниот тим, денеска, 04.10.2022 (среда) во 16:00 часот во Владата на Република Северна Македонија, ќе одржи средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот тим. Loading… Ова денеска го соопштија од прес службата на Владата без повеќе детали.Прочитај повеќе