Хоаким Гарабу

Сподели со своите пријатели

Додека туристите уживаат во топлите води на Средоземното Море, научниците кои ја проучуваат климата предупредуваат на страшни последици за морскиот живот. Loading… Од Барселона до Тел Авив, научниците велат дека сме сведоци на извонреден пораст на температурите на морето, кои се движат од три до пет целзиусови степени над нормалнитеПрочитај повеќе