Ханг Женг

Сподели со своите пријатели

Кина е подготвена да води преговори со САД на „сите нивоа“, изјави денеска кинескиот потпретседател Ханг Женг, пред планираната средба меѓу кинеските и американските лидери Си Џинпинг и Џо Бајден следната недела. Loading… Неодамнешните состаноци на високо ниво меѓу кинеските и американските претставници испратија „позитивни сигнали“ кои укажуваат на подобрувањеПрочитај повеќе