Грузија (Page 3)

Сподели со своите пријатели

Русија ги распоредува своите сили од Грузија со цел да го засили нападот врз Украина, соопшти британската воена разузнавачка служба. Loading… „Помеѓу 1.200 и 2.000 руски војници се прераспоредуваат во три баталјонски тактички групи“, соопшти синоќа британското Министерство за одбрана, пренесе Ројтерс.   Колку ја чини Русија војната во Украина?Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Абхазија, како регион кој прогласи независност од Грузија, не планира да се приклучи на Русија, соопштија денеска локалните власти, откако блискиот регион Јужна Осетија објави дека ќе преземе активности за да го реализира тоа. Loading… – Русија е наш стратешки партнер, драга и блиска земја, но ние во републиката (Абхазија)Прочитај повеќе