Гризелда Бланко

Сподели со своите пријатели

Гризелда Бланко била кралицата на кокаинот која ширела страв и трепет во подземјето во Мајами и за која сѐ уште се вели дека била посурова од нарко босот Пабло Ескобар. Loading… На патот кон парите и власта не поштедила никого, па ни синот. Позната како Ла Мадрина, колумбиската нарко –Прочитај повеќе