Грант Робертсон

Сподели со своите пријатели

Оставката на новозеландската премиерка Џасинда Ардерн во четвртокот изненади многумина во таа земја и пошироко. Loading… Сега, пишува Гардијан, започна трката меѓу Лабуристичката партија на Нов Зеланд за нејзин наследник, кој ќе има задача да ја води земјата – и партијата – на изборите во октомври. Кој ќе ја водиПрочитај повеќе