ГП Белановце

Сподели со своите пријатели

Седумдесет и двегодишник од Косово, со  живеалиште во Куманово, викендов удрил во ѕид од објект на Царинската управа. Loading… -На 27.04.2024 во 10.40 часот било пријавено дека на Граничниот премин Белановце, патничко возило „мерцедес“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од И.А.(72) од Косово, со живеалиште во с.Долно Коњаре, кумановско, удрилоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Осум лица се здобиле со повреди, меѓу кои и полициски службеници при судир на „мерцедес“ и возило на МВР, во липковско Белановце. Loading… – На 08.01.2024 во 17.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Граничен премин Белановце, атар на село Белановце, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возилоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириест и деветгодишник од липковското село лојане бил тешко повреден откако излетал од патот Куманово – ГП Белановце со својот четирицикл. Loading… – На 01.01.2024 во 15.00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Граничен премин Белановце, кај с.Слупчане четирицикл „кимко“ со кумановски регистарски ознаки, управуван од И.З.(49) од с.ЛојанеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и деветгодишен државјанин на Норвешка вчера бил приведен на Граничниот премин „Белановце“ бидејќи бил баран од Интерпол. Loading… – На 15.06.2023 во 16,30 часот на Граничен премин „Белановце“, полициски службеници го привеле Б.Г.(29) од Норвешка затоа што по извршена проверка било констатирано дека евидира во службената евиденција на стопПрочитај повеќе