Гостивар

Сподели со своите пријатели

Во Гостивар денеска е формирано граѓанското здружение „Движење за прогресивни промени” во рамките на граѓанскиот концепт кој го најавува кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски. Loading… На средба со иницијативниот одбор за Претседател на здружението е избран Љубомир Величковски. – Граѓанскиот концепт се шири, енергијата се чувствува помеѓу граѓаните насекаде, народот сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вчера во 15.15 часот на Граничен премин „Табановце“, при контрола на патничко возило „Мерцедес“ со српски национални ознаки, управувано од А.И. (59) од село Чегране, гостиварско, а со место на живеење во Република Србија, било констатирано дека возилото е фалсификувано, односно дека има вградено делови од украдени возила во РепубликаПрочитај повеќе