Жител на гостиварско уапсен на Табановце

Сподели со своите пријатели

Вчера во 15.15 часот на Граничен премин „Табановце“, при контрола на патничко возило „Мерцедес“ со српски национални ознаки, управувано од А.И. (59) од село Чегране, гостиварско, а со место на живеење во Република Србија, било констатирано дека возилото е фалсификувано, односно дека има вградено делови од украдени возила во Република Чешка и Италија, како и фалсификуван ВИН број.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, лицето било приведено и предадено во СВР Куманово за понатамошна постапка, а возилото со потврда за привремено одземени предмети било одземено.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Приведен осуденик кој избегал од затворот во Куманово

Leave a Reply