Гошинце

Сподели со своите пријатели

Дваесет и шестгодишник од липковското село Гошинце бил приведен вчера поради транспорт на огревно дрво без соодветна документација. Loading… – На 23.10.2023 во 09.45 часот полициски службеници од Мобилната единица за компензаторни мерки на патниот правец Скопје – Куманово, кај наплатна станица Романовце, го лишиле од слобода Ј.С.(26) од с.Гошинце,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и шестгодишен жител на липковското село Гошинце бил исрпскан со спреј по претходна расправија во село Отља. Loading… – На 24.06.2023 во 12.30 часот во Полициска станица Куманово, М.С.(36) од с.Гошинце пријавил дека околу 09.00 часот во с.Отља, поради претходна расправија, бил испрскан со спреј од Д.Џ. од селоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Повеќе локации во околината на Куманово и Липково денеска и утре привремено ќе бидат без електрична енергија. Loading… Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи денеска во период од 08:00 до 09:30 прекини ќе има кај корисниците од липковските села Опае, Липково, Отља, Матејче, Виштица, Никуштак, Стрима,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесетгодишен жител на липковското село Гошинце бил приведен вчера на Меѓународниот аеродром Скопје. Loading… – На 23.08.2022 во 20.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, полициски службеници го привеле Р.С.(30) од селото Гошинце, општина Липково, затоа што било констатирано дека во службената евиденција евидирал со мерка „апси“ поради кривичноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Непосредно пред 21:00 часот, вчеранавечер според тврдењата на порталот Журнал.мк на албански јазик, во Куманово се одвивала  полициска акција во која се уапсени три лица. Loading… Станува збор за извесни браќа Реџепи, од кои еден од нив е ветеран на т.н ОНА Реџеп Реџепи кој се борел во составот на Ослободителната војска наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Tерористичката група што ја нападнала граничната полициска станица Гошинце дошла од Kосово и тоа најверојатно со два автомобила, со кои ги носела вооружувањето и маскирните униформи. По нападот врз четворицата македонски гранични полицајци тие најверојатно таму и се вратиле. Ова го покажуваат првичните сознанија до кои е дојдено во истрагатаПрочитај повеќе