Гитанас Наусиеда

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, во Лавов се сретна со претседателот на Полска Анджеј Дуда и првиот човек на Литванија Гитанас Наусиеда. Loading… Како што е наведено, лидерите на земјите разговарале за испорака на оружје во Украина и конкретни можности за ограничување на потенцијалот на руската агресија. – Украина виПрочитај повеќе