Гилермо Сонлајн

Сподели со своите пријатели

Коосновачот на OceanGate, компанијата која го организираше трагичното патување со подморница до потонатиот брод Титаник, сега планира да испрати луѓе во Венера. Loading… Гилермо Сонлајн, кој е и основач и претседател на Humans2Venus, во интервју за Insider изјави дека се надева дека неговата нова компанија може да биде домаќин наПрочитај повеќе