Геническ

Сподели со своите пријатели

Русите привремено ја префрлија административната престолнина на регионот од Херсон во Геническ. Loading… Ова за РИА Новости го соопшти секретарот за медиуми на заменик-претседателот на регионалната влада, Александар Фомин. – Привремена административна престолнина на регионот Керсон е Геническ. Таму се концентрирани сите главни авторитети – рече Фомин. Да потсетиме, вчераПрочитај повеќе