Френсис Суарез

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на Мајами, Френсис Суарез, најави дека ќе се кандидира за претседател, приклучувајќи се на редовите на републиканските кандидати кои се борат за номинација во 2024 година, неколку дена откако фаворитот Доналд Трамп се соочи со обвинувања за лошо постапување со доверливи документи. Loading… Суарез (45) објави видео за неговатаПрочитај повеќе