Фиџи

Сподели со своите пријатели

Силен земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди областа јужно од островите Фиџи. Loading… Земјотресот се случил на 474 километри јужно од главниот град Сува. Нема опасност од цунами, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.   🔔#Earthquake M6.5 occurred 474 km S of #Suva (#Fiji) 10 min agoПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала го погоди Фиџи, 399 километри северозападно од главниот град Сува, соопшти денеска Американскиот геолошки институт. Loading… Според извештајот, земјотресот бил на длабочина од 587,2 километри, пренесува Ројтерс. Засега нема извештаи за материјална штета или евентуални жртви, а нема ниту предупредувања заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Три силни земјотреси денеска го погодија јужниот дел на Фиџи, соопшти Американскиот геолошки институт. Loading… Јачината на првиот земјотрес беше 6,8 степени, вториот 7,0, а третиот 6,6 степени според Рихтеровата скала, а Сеизмолошкиот институт на Фиџи соопшти дека нема опасност од цунами. Епицентрите на сите три земјотреси биле на длабочинаПрочитај повеќе